سودمندی مصرف موم عسل برای دندان
نتایج تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد، مصرف موم عسل برای پیشگیری از ایجاد پوسیدگی و پلاک دندانی سودمند است. به گزارش شبکه خبر، پژوهشگران کشورمان، تاثیر عصاره موم عسل را بر پوسیدگی و پلاک دندانی بررسی کردند که براساس آن، غلظت های مختلف عصاره موم عسل، توقف رشد و یا نابودی یکی از میکروب های اصلی ایجاد پوسیدگی و پلاک دندانی موسوم به باکتری استرپتوکوکوس موتانس را باعث می شوند.
متن کامل خبر
92.2.28
اولین پایگاه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی کرمان افتتاح شد
کرمان - خبرگزاری مهر: افتتاح اولین پایگاه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی کرمان، افتتاح مرکز هدایت عملیات بحران در شهرستان بردسیر از جمله اخبار دانشگاه علوم پزشکی کرمان است. به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بردسیر با اشاره به افتتاح اولین پایگاه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشگی کرمان گفت: در این پایگاه هفت یونیت دندانپزشکی مستقر خواهد شد که در حال حاضر با چهار یونیت و سایر تجهیزات لازم، فعالیت خود را آغاز می کند.
متن کامل خبر
92.2.28
اختراع دستگاه ساكشن جديد دندانپزشكي
مسئول تجهيزات دندانپزشكي دانشكده دندانپزشكي از اختراع و نوآوري دستگاه ساكشن جديد دندانپزشكي خبر داد و گفت: «اين دستگاه مصرف آب را به نحو چشمگيري كاهش مي دهد.»
متن کامل خبر
92.2.28
سرطان دهان کشنده نيست
ايسنا: عضو هيات مديره انجمن دندان‌پزشکي ايران گفت: «هر زخم طولاني‏مدت و هر تغيير رنگ سطح دهان نگران‌‌کننده نيست، چون ممکن است يک تحريک کوچک هم اين علايم را به وجود آورد. براي تشخيص سرطان دهان بايد آزمايش انجام شود.»
متن کامل خبر
92.02.30
دانشمندان از سلول لثه دندان روياندند
جام‌نيوز: گروهي از پژوهشگران بريتانيايي مي‌گويند ممكن است روزي دندان‌پزشكان قادر باشند دندان‌هاي از دست رفته افراد را با دندان‌هايي كه از سلول‌هاي لثه ساخته‌اند، جايگزين کنند.
متن کامل خبر
92.02.30
1 2 3 4 5