ساخت کامپوزیت ترمیم دندان توسط یک زن و شوهر ایرانی
كامپوزيت ايراني براي ترميم دندان ساخته شد دو محقق ايراني موفق به ساخت ماده كامپوزيت ترميمي دندان با پخت شيميايي ونوريUV شدند كه مي تواند جايگزين ماده «آمالگام» شود.
متن کامل خبر
92.03.11
با آمیختن سلول‌های لثه انسان و موش، رویاندن دندان انجام شد
گروهی از پژوهشگران بریتانیایی می‌گویند ممکن است روزی دندان پزشکان قادر باشند دندان‌های از دست رفته افراد را با دندان‌هایی که از سلول‌های لثه ساخته‌اند جایگزین کنند.
متن کامل خبر
92.03.11
مواد قندی، میکروب‌ها و جنس دندان سه عامل موثر در پوسیدگی دندان
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مشهد گفت: مواد قندی، میکروب‌ها و جنس دندان سه عامل موثر اصلی در پوسیدگی دندان است.
متن کامل خبر
92.03.13
افزایش تعرفه های پزشکی کمتر از نرخ تورم است
نظام سلامت هفته گذشته را با قطعي شدن خبر حذف ارز مرجع دارو و تجهيزات پزشكي آغاز كرد. در حالي كه دو روز قبل تر از آن رييس كل بانك مركزي وعده داده بود كه ارز مرجع به دارو اختصاص مي يابد اما نتايج جلسه غير علني محمود بهمني با نمايندگان مجلس روز پنجشنبه افشا شد و وزير بهداشت اعلام كرد كه ارز دارو براي سال 92 مبادلاتي و به قيمت 2450 تومان خواهد بود.
متن کامل خبر
92.03.19
25 تا 44 ساله‌ها بیشترین آمار دندان قروچه را دارند
مهناز صاحب‌جمعی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهارداشت: دندان قروچه به معنای ساییدن دندانهای بالا و پایین بر روی همدیگر و فشار دادن آنها بر روی هم است. این یک عمل غیر ارادی است که می‌تواند در طول روز و در طول شب اتفاق بیفتد.
متن کامل خبر
92.03.19
3 4 5 6 7