کاهش 45 درصدی پوسیدگی دندان با اجرای طرح وارنیش فلوراید
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان، کاهش 45 درصدی پوسیدگی دندان کودکان با اجرای طرح وارنیش فلوراید در مهدهای کودک استان سمنان محقق شده است.
متن کامل خبر
92.03.06
محققان ایرانی موفق به طراحی و تولید پانسمان سیلور (نانوپك ) شدند
به گزارش ایرنا از دانشگاه علوم پزشكی مشهد ، دكتر مجید ذاكری یكی از اعضاء گروه تحقیقاتی در خصوص این اختراع اظهار داشت :‌در حال حاضر پانسمان هایی كه در زمان جراحی های لثه و در محیط دندانپزشكی استفاده می شود تحت عنوان كوپك از خارج از كشور وارد می شود و تنها جنبه حفاظتی برای زخم داشته و نقشی در تسریع در فرایند ترمیم زخم یا بازسازی بافت ندارد.
متن کامل خبر
92.03.06
نخوردن صبحانه دندان را خراب می کند
تحقیقات جدید نشان می دهد کودکانی که در سنین دو تا پنج سالگی صبحانه نمی خورند، در مقایسه با کودکانی که هر روز صبحانه می خورند، تقریبا چهار برابر بیشتر احتمال دارد تا مبتلا به پوسیدگی دندان شوند.
متن کامل خبر
92.03.08
دندان عقل؛بله یا خیر ؟
افراد بسیاری همواره در صدد دانستن این نکته هستند که آیا می بایست دندان های عقل خود را بکشند یا این دندان ها را نگه دارند .
متن کامل خبر
92.03.08
آیا بیماری های دهان، بر بروز سکته قلبی- مغزی اثرگذار هستند
تحقیقات جدید نشان دهنده این موضوع هستند که بیماری های دهان، احتمال بروز سکته قلبی- مغزی را چند برابر می کند.بیماری های دهانی که شامل امراض لثه و دندان می شود، در صورت عدم رسیدگی و سرایت آلودگی و بیماری به درون عروق و رگ های خونی، بیماری های مغزی و قلبی را سبب می شوند و در نهایت سکته را بوجود می آورد.
متن کامل خبر
92.03.08
1 2 3 4 5