هشدار پزشکان نسبت به باکتری خطرناک تر از ایدز
پزشکان در رابطه با یک باکتری جدید هشدار داده اند که در نهایت می تواند کشنده تر از ایدز باشد.این استرینهای مقاوم به آنتی بیوتیک گونورآ که اکنون به عنوان یک ابرباکتری در نظر گرفته می شوند دو سال پیش در ژاپن کشف شد
متن کامل خبر
92.03.01
یک شکاف در مُد: حذف دندان جلو، مرسوم در آفریقای جنوبی
جوانان افریقای جنوبی که اکثراً لباس ها و سوئی شرت های شل و بادکرده می پوشند و کلاه های لبه دارشان را در بالای عینک آفتابی براق خود پایین می کشند، لبخند لثه ای منحصر به فردی دارند و مایلند ژست گروه های تبه کار (گنگستر) را بگیرند. بر طبق گفته یزید آدامز بیست و یک ساله، "این یک مُد است و هر کسی آن را دارد".
متن کامل خبر
92.03.01
دندانهای انسان به اندازه دندان کوسه محکم است
پژوهشگران رشته دندانپزشکی در دانشگاه «دویزبرگ ـ اسن» در کشور آلمان با انجام آزمایشات جدید دریافته اند که دندانهای انسان اگرچه از نظر تعداد و اندازه با دندانهای کوسه قابل مقایسه نیست اما به لحاظ استحکام از دندان کوسه چیزی کم ندارد و به همان اندازه محکم است.
متن کامل خبر
92.03.01
ساخت «بزاق مصنوعی» از شیره گیاه آلوئه ورا
ایسنا: محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به طراحی و ساخت ترکیبات بزاق مصنوعی با استفاده از شیره گیاه آلوئه ورا شدند. این بزاق مصنوعی با تلاش دکتر امید رجبی، دانشیار گروه شیمی و شیمی دارویی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ایمان نایبی و جمشید خان چمنی طراحی و ساخته شده است.
متن کامل خبر
92.03.04
جذب دارو با استفاده از مسواك جديد
به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، برای افرادی که زمان برایشان اهمیت ویژه‌ای دارد یا افرادی که می‌خواهند صبح‌ها چند دقیقه بیشتر از خواب خود لذت ببرند، این شرکت تولیدکننده محصولات بهداشتی دهان و دندان، مسواک جدید را طراحی کرده که قهوه مورد نیاز روزانه این افراد را با استفاده از مسواک‌های جدید در اختیارشان می‌گذارد.
متن کامل خبر
92.03.04
1 2 3 4 5